27. července 2016

Padání vlasů

"Vlasový" příběh jako INSPIRACE ke zvládnutí životních výzev:-)

Před měsícem jsem si rozčesávala vlasy jako každé ráno. Bylo nádherné letní ráno, slunce svítilo na zápraží, všude bylo takové to zvláštní ranní ticho, jen ptáci si povídali. Jenže tentokrát bylo přece něco jinak.
Za mým hřebenem se táhly prameny vlasů. Česala jsem vlasy dál, ale stále jsem hřebenem i rukou vytahovala vlasy.

Opravdu jsem se vyděsila. Co se děje? A proč se to děje?

Od mala jsem měla „hustou hřívu“. Vždy jsem vyčesala několik vlasů, což je přirozené, jsou to „staré“ vlasy. Když mě moje kadeřnice stříhala, vždy mi upravovala vlasy prostříháním, aby hustotu vlasu pohledově zmenšila.

Nyní již po týdnu jsem i pohledově měla cca polovinu vlasů. Dříve byly také velmi silné, najednou viditelně zeslábly. Co budu dělat?

Jsem typ, který rozhodně v ničem „nehraje na věk“. Vím, že člověk může být naprosto zdravý bez ohledu na věk a pokud se o své tělo stará opravdu dobře již od mládí, tak tělo ani vizáž nestárne - tedy to já jsem už nezvládla :-).

Nejdřív jsem oslovila několik přátel, jestli mají nějaké zkušenosti. Hovořili převážně o výživě, ale také o tom, že když člověk prožije nějaký stres, může se to za delší dobu (dva-tři měsíce) projevit i padáním vlasů (jde o silné překyselení organismu). Nu a já jsem si prošla v měsíci březnu hodně těžkým zápalem plic, ze kterého jsem se přírodní cestou léčila dva měsíce – po těchto dvou měsících jsem se cítila již dobře :-).

Takže jsem už aspoň věděla proč, což je vždy dobré :-). Samozřejmě že příčiny jsou v několika vrstvách a je třeba je postupně odkrývat :-). Padání vlasů byl jen viditelný důsledek .

A co tedy s tím? Nejvíce mi pomohla krátká sms-ska úžasné spolupoutnice na mé Cestě - Kláry Hlaváčové: medituj, pořádně dýchej, nic neřeš, choď na procházky. Já jsem v tom viděla poselství: ztiš se, zklidni se, přestaň přemýšlet proč a řešení ti přijde.

Přišlo :-). Zadala jsem si na internetu „příčina padání vlasů“. A hned se objevila nejen příčina, ale hlavně, co dělat. Kopřiva, lichořeřišnice a kořen lopuchu. Uděláme nálev a vlasy oplachujeme. Kdysi jsem četla v knize léčitele A. Zentricha, že při masážích hlavy je třeba být hodně v záklonu, nebo hlubokém předklonu, aby se kůže hlavy prokrvila, pak se znásobuje účinek.

Hned druhý dne jsem šla na procházku na louku za zahrádkou a našla lopuch. Kořeny se sbírají na jaře nebo na podzim, kdy mají sílu a nechtěla jsem teď zbytečně ničit celou rostlinu, natrhala jsem si tedy jen listy. Středně velké, cca 8 ks.

A hledala jsem kopřivy. Nikde jsem tuto úžasnou bylinu nemohla najít, až jsem ji našla u nás na zahrádce schovanou mezi květinami (ocenila jsem v tu chvíli, že nepleju a nechávám všem rostlinám svobodu :-) ). A lichořeřišnici Luboš letos vysadil po celé zahrádce.

Byliny jsem spařila, nechala 15 min louhovat, pak ještě vychládnout na teplotu těla a cca 20 min v hlubokém předklonu jsem si masírovala celou hlavu. Vlasy jsem již neoplachovala, rozčesala a nechala volně uschnout.

Ale co bylo nesmírně důležité! Představila jsem si, že mám vlasy zdravé a opět husté. Úplně jsem se do té představy vžila, jakoby se to již stalo. Prožitím věci, jako kdyby se již stala, nastavuji svou budoucnost.
Když člověk o svých zdravotních problémech stále mluví a ještě si představuje možné další následky, tak tu nemoc "živí". Pokud si naopak představuji, že jsem již zdravá a byť na okamžik to uplně prožiji, tak davám zelenou uzdravení - zdraví :-).

A světe div se. Druhý den jsem si ráno rozčesávala vlasy a vypadlo jen pár vlasů. Přišlo mi to až neuvěřitelné. Ale protože už vím, že je třeba se nedivit a věci přijímat, tak jsem se prostě jen opravdu radovala :-).

Začala jsem si dělat tyto masáže ob den. Po cca čtvrté masáži se mě Luboš zeptal: když jsi ta „raw“ :-), tak proč si ty byliny nelisuješ? Přišlo mi to smysluplné. Byliny jsem vylisovala a doplnila vodou (před tím jsem neodolala a trochu jsem upila :-) ). Zajímavé bylo, že když jsem si dělala masáž spařenými bylinami, na ruce mi nezůstávaly skoro žádné vlasy. Při masáži odšťavněnými bylinami jich zůstávalo na rukou i při česání na hřebenu dost.

Střídala jsem oba způsoby: jedenkrát jsem použila nálev a jedenkrát šťávu z bylin. Přestala jsem používat šampon. Vlasy mi během cca 14 dní přestaly vypadávat, při česání vypadlo cca 10 vlasů. A také začaly houstnout.

Vlasy si barvím 15 let již jen hennou. Už jako malá jsem chtěla mít červené vlasy :-). A tak, když jsem měnila klasickou černou chemickou barvu za hennu, vybrala jsem si barvu červenou :-).

Dnes jsem se odhodlala si vlasy nabarvit. Henna sama osobně vlasům pomáhá v regeneraci. Jen jsem změnila trochu techniku, barvu jsem hodně rozředila, aby se vlasy moc při barvení nezacuchávaly. Věřila jsem, že to bude ok. A bylo, vlasů vypadalo daleko míň, než při barvení v minulosti :-).

Mám radost, že jsem zvládla další výzvu života:-). Máme vždy kolem sebe „anděly“, či pomocníky, jak kdo je nazývá :-). Vždy, když do něčeho “vlítneme“, stačí se zastavit, zklidnit se a naslouchat. A někdy je třeba přijmout i věci, které třeba naprosto, ale naprosto někdy rozumově odmítáme :-).

Vždy když se nám něco děje, není příčina venku, ale uvnitř. A tam je třeba hledat.

Děkuji všem andělům kolem mne :-) a děkuji sobě, že jsem zase zvládla další velkou výzvu :-).
S láskou Anna



Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů, např.:
- šedivění vlasů
- padání vlasů

Kvalitní vlasy jsou ukazatelem zdraví každého člověka a zároveň i špičkou ledovce jeho energetické výbavy a esence. V Číně je vlasům přikládána obzvláštní pozornost a jejich vlasy tomu i patřičně odpovídají - jsou silné, husté a předčasně nešedivějí. Dle čínské medicíny dobrý stav esence ledvin a krve jater se plně odráží na našich vlasech. Padání vlasů či předčasné šedivění vlasů (před 40. rokem života) značí ubývání ledvinové esence, která představuje jakousi energetickou rezervu organismu. Vyčerpání ledvinové esence může býti způsobeno vrozenou nedostatečností,nadměrnou duševní a fyzickou prací či nadměrným sexuálním životem. V případě slabé krve v játrech a slabosti ledvin vlasové kořínky nejsou dostatečně živeny, vlasy nejsou zbarvovány, šedivějí a vypadávají, podobně jako klasy obilí v době sucha.

Je třeba doplnit ledvinou esenci, která vyživuje energetickou rezervu organismu a posiluje krev jater. Jelikož ledviny jsou v čínské medicíně přirovnávány ke kořenům stromu, je třeba počítat s delší terapií (3-6 měsíců), neboť nejdříve se musí posílit kořen (ledviny), aby následně se zlepšily i větve a listí stromu, tj. vlasy.



__________________________________________________________________________







Návštěva:
©etikoterapie2009