Očisty těla

Vždy, když chceme provádět očistu těla, je důležité vědět PROČ. Tak jako u všeho, cokoliv v životě děláme. Dělat něco jen proto, že jsme slyšeli, že to někdo dělá, tak já taky - to nefunguje, můžeme si naopak ublížit.

Rozhodně očistu těla neprovádíme z důvodu hubnutí. Ani půsty a zařazení živé stravy není důvodem k HUBNUTÍ. Pokud má člověk nadváhu, pak vnímá růné zdravotní problémy, necítí se dobře. Tělo nám tak sděluje, že není zdravé. ZDRAVÍ je důvodem k tomu, abychom změnili způsob života.

Vnitřní očista těla je jednou z Cest.

Důležitá základní informace: nelze dělat očistu bez změny úpravy stravy - bez odlehčení stravy. Měsíc či tři týdny před započetím očisty bychom měli vynechat z jídelníčku maso a postupně včechny živočišné produkty. Týden před samotným započetím očisty by náš jídelníček měla tvořit pouze veganská strava. Den či dva dny před očistou je vhodné jíst jablka (čistí játra), či pít zeleninové šťávy.

Po očistě opět začínáme zeleninovámi šťávami, další den syrovou zeleninou a ovocem, postupně veganskou stravu.

Pokud začneme provádět očistu těla bez postupné úpravy stravy, mohou nastat nepříjemné reakce. Překyselený organismus začne rychle uvolňovat v průběhu očisty toxiny, kyseliny atd., což způsobí velkou zátěž pro celý organismus. Pokud projdeme postupnou přípravou, dáme tělu prostor pro detoxikaci. Vlatní očista pak může probíhat klidněji.

Současně s očistou těla probíhá vždy i očista mysli. Dochází ke zlidnění a ztišení mysli a více můžeme naslouchat našemu vnitřnímu vedení.

Před rozhodnutím provádět očistu organismu doporučuji prostudovat vhodnou literaturu (např.knihy ruského lékaře a léčitele Genanije Malachova). A nikdy nejít nejít zahranice svých sil.

__________________________________________________________________________


Očista lymfatického systému

Před zahájením očisty krevní lymfy i v době její očisty je vhodné současně provádět očistu střeva formou klystýru - pro urychlení odchodu jedovatých látek v těle.
Očista lymfy se provádí 3 dny a v té době se vyloučí cca 12 litrů lymfy znečištěné otravnými látkami a je nahrazena 12 litrů alkalické látky plné enzymů a vitamínů.

Postup:
Ráno na lačno vypijeme roztok: 1 lžíce Glauberovy soli ve sklenici vody.
Připravíme si směs ze 2 litrů šťávy citrusových plodů a 2 litrů vody. Je zapotřebí 4-6 grapefruitů a 1-3 citróny, celkové požadované množství můžeme doplnit šťávou z pomerančů.
Směs začneme pít 30 min. po vypití Glauberovy soli a pijeme ji každých 30 min po 2-3 dcl až do spotřebování celé dávky.
Měli bychom začít ráno s očistou tak, abychom skončili do 15 hod.
Během dne nic jiného nejíme. Pokud bychom měli v podvečerních hodinách nepřekonatelný hlad, můžeme sníst jeden - dva dílky pomeranče.

Tuto očistu provádíme po 3 dny a vždy se stejnou dávkou šťávy a Glauberovy soli.

__________________________________________________________________________


Odhlenění organismu

Jedním z účinných a jednoduchých receptů je křen.

Nastrouháme na jemno 150 g křenu a smícháme jej se šťávou z 1 citronu. Směs dáme do skleničky a uchováváme v lednici. Jíme ráno na lačno 1 lžičku (pouze 1, větší množství by zatěžovalo ledviny).

Doporučuji vynechat z jídleníčku mléko a mléčné produkty, které mají velký podíl na zahlenění organismu.

__________________________________________________________________________


Očista kloubů - odvar z bobkového listu na odstranění vápenatých usazenin a solí

5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce

- odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme
- nesmí se vypít celé množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží
- je vhodné si pře spaním aplikovat klystýr, aby se toxiny z těla odvedly a a nezahleňovaly horní cesty dýchací
- celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě
- po týdnu ji pak můžeme zopakovat

Bobkový list

Bobkový list má schopnost rozpouštět. Rozpouští kamínky a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombóse jater a rozpouští zatvrdliny sleziny. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá i při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu. Bobkový list podporuje trávení. Vavřínové esence a masti se používají k vnějšímu léčení revmatismu a odpuzování hmyzu (odpuzuje škůdce mouky). Olej se používá při podvrtnutích a pohmožděninách. Ve formě čaje snižuje cukr v krvi u diabetiků, pomáhá při dně. Obsahuje silice, glykosidy, alkaloidy, hořčiny, třísloviny a další látky. Hořčiny z bobkového listu povzbuzují tvorbu žluči, což je důležité u jater, poškozených dlouhodobým užíváním chemických léčiv.


Vytisknout

Návštěva:
©etikoterapie2009